Evergreen Squash Club

Draw Results

Division 2: From 30th October 2017

Teams Position Home Player(s) Away Player(s) Result
BEN 2A - The Nicksmiths vs. BON 2 - WB 1 Nicholas Smith Adam Viljoen 3 - 1 6-11, 11-3, 11-5, 12-10
BEN 2A - The Nicksmiths vs. BON 2 - WB 2 Andrew Ransom Sarah Cao 3 - 1 4-11, 13-11, 11-6, 11-7
BEN 2A - The Nicksmiths vs. BON 2 - WB 3 Steve Boileau Cynthia Cao 0 - 3 10-12, 7-11, 2-11
BEN 2A - The Nicksmiths vs. BON 2 - WB 4 Ian Humphries Brett Malli 3 - 1 11-7, 11-8, 7-11, 11-5
BEN 2A - The Nicksmiths vs. BON 2 - WB 5 Ken Yamamoto Marcell Iseli 3 - 1 11-3, 11-7, 5-11, 11-8
EVE B2 - Phoenix vs. VRC Lob Drops 1 Kiyan Dhanani Brendan Gray 0 - 3 9-11, 10-12, 7-11
EVE B2 - Phoenix vs. VRC Lob Drops 2 Rob Coxford Mike Carrier 3 - 1 9-11, 12-10, 11-3, 11-5
EVE B2 - Phoenix vs. VRC Lob Drops 3 Gareth Louw David Carter 2 - 3 9-11, 12-10, 7-11, 11-8, 9-11
EVE B2 - Phoenix vs. VRC Lob Drops 4 Jason Hingley Todd Rutherford 1 - 3 10-12, 3-11, 11-9, 3-11
EVE B2 - Phoenix vs. VRC Lob Drops 5 Lee Meller Todd Biffard 1 - 3
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. EVE I2 - Kazers 1 Jongho Kim Simon Dorey 3 - 1 11-7, 8-11, 11-9, 11-8
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. EVE I2 - Kazers 2 Leo Chester Simon Bicknell 3 - 0 11-5, 11-8, 11-6
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. EVE I2 - Kazers 3 Gareth Martin Bryan Askin 3 - 2 9-11, 11-8, 9-11, 11-5, 11-7
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. EVE I2 - Kazers 4 Mark Jenkins Kevin Spooner 3 - 1 4-11, 11-7, 11-0, 11-3
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. EVE I2 - Kazers 5 ryan teraverst Match Not Played 3 - 0 11-0, 11-0, 11-0
VRC C2 vs. SCF 2 - TC 1 Dan Skrypnyk Thomas Clark 2 - 3
VRC C2 vs. SCF 2 - TC 2 Andrew Muir jonathan katronis 3 - 2
VRC C2 vs. SCF 2 - TC 3 Todd Woodward Jef Young 2 - 3
VRC C2 vs. SCF 2 - TC 4 Aman Badhan Thomas Bedore 0 - 3
VRC C2 vs. SCF 2 - TC 5 Liam Kynaston Dave Clarke 1 - 3
JER 2B vs. BEN 2C - BENchwarmers 1 Fraser Taylor-Mitchell Philip Heming 0 - 3 10-12, 4-11, 6-11
JER 2B vs. BEN 2C - BENchwarmers 2 Tyler Pollock James Priestner 0 - 3 9-11, 9-11, 9-11
JER 2B vs. BEN 2C - BENchwarmers 3 Tommy Paley Jade Carter 3 - 2 11-9, 12-14, 7-11, 12-10, 11-7
JER 2B vs. BEN 2C - BENchwarmers 4 Max Gillanders James Clift 2 - 3 8-11, 5-11, 15-13, 12-10, 8-11
JER 2B vs. BEN 2C - BENchwarmers 5 Darryl Simmons Amer Khakwany 2 - 3 7-11, 4-11, 12-10, 11-9, 9-11