Evergreen Squash Club

Draw Results

Division 2: From 23rd October 2017

Teams Position Home Player(s) Away Player(s) Result
BEN 2C - BENchwarmers vs. VRC C2 1 Philip Heming Bevan Moss 2 - 3 11-6, 11-13, 11-9, 10-12, 6-11
BEN 2C - BENchwarmers vs. VRC C2 2 James Priestner Dan Skrypnyk 3 - 2 3-11, 5-11, 11-4, 11-9, 11-9
BEN 2C - BENchwarmers vs. VRC C2 3 Jade Carter Aman Badhan 3 - 1 11-8, 10-12, 11-6, 11-4
BEN 2C - BENchwarmers vs. VRC C2 4 James Clift Jeff Cullis 3 - 0 11-8, 11-9, 11-2
BEN 2C - BENchwarmers vs. VRC C2 5 Amer Khakwany Liam Kynaston 1 - 3 9-11, 11-5, 9-11, 8-11
EVE I2 - Kazers vs. JER 2B 1 Brett Miller Chris Harley 3 - 0 11-9, 11-7, 11-8
EVE I2 - Kazers vs. JER 2B 2 Simon Bicknell Tyler Pollock 0 - 3 8-11, 7-11, 10-12
EVE I2 - Kazers vs. JER 2B 3 Bryan Askin Tommy Paley 0 - 3 8-11, 6-11, 8-11
EVE I2 - Kazers vs. JER 2B 4 Aaron Hoy jeffrey mason 3 - 1 11-7, 9-11, 13-11, 11-9
EVE I2 - Kazers vs. JER 2B 5 Cody Miller Max Gillanders 0 - 3 8-11, 6-11, 8-11
VRC Lob Drops vs. BEN 2A - The Nicksmiths 1 Chris James Carter Rob McDonnell 1 - 3 11-6, 4-11, 3-11, 4-11
VRC Lob Drops vs. BEN 2A - The Nicksmiths 2 Brendan Gray Andrew Ransom 2 - 3 9-11, 11-6, 11-9, 10-12, 2-11
VRC Lob Drops vs. BEN 2A - The Nicksmiths 3 Simon Whyte Ken Yamamoto 2 - 3 13-11, 10-12, 5-11, 11-8, 8-11
VRC Lob Drops vs. BEN 2A - The Nicksmiths 4 Tom Carter Tim Wetzer 1 - 3 11-9, 8-11, 5-11, 8-11
VRC Lob Drops vs. BEN 2A - The Nicksmiths 5 Todd Biffard Robin Barlow 2 - 3 11-13, 11-8, 5-11, 11-3, 9-11
BON 2 - WB vs. VRC D2 - Lobster's Mobsters 1 Adam Viljoen Brendan George 2 - 3 11-7, 11-7, 7-11, 7-11, 7-11
BON 2 - WB vs. VRC D2 - Lobster's Mobsters 2 Cynthia Cao Jongho Kim 3 - 2 13-15, 4-11, 11-5, 11-1, 11-6
BON 2 - WB vs. VRC D2 - Lobster's Mobsters 3 Brett Malli Stefan Currie-Roberts 0 - 3 7-11, 9-11, 4-11
BON 2 - WB vs. VRC D2 - Lobster's Mobsters 4 Marcell Iseli Shawn Patton 3 - 0 11-6, 11-6, 13-11
BON 2 - WB vs. VRC D2 - Lobster's Mobsters 5 Sarah Cao ryan teraverst 3 - 2 11-8, 8-11, 7-11, 11-4, 11-7
SCF 2 - TC vs. EVE B2 - Phoenix 1 Thomas Clark Lauren Wagner 3 - 2 11-8, 3-11, 6-11, 11-9, 15-13
SCF 2 - TC vs. EVE B2 - Phoenix 2 jonathan katronis Rob Coxford 2 - 3 13-15, 11-8, 8-11, 12-10, 9-11
SCF 2 - TC vs. EVE B2 - Phoenix 3 Thomas Bedore Gareth Louw 1 - 3 6-11, 6-11, 11-8, 2-11
SCF 2 - TC vs. EVE B2 - Phoenix 4 Jef Young Randy Johal 3 - 0 11-6, 11-3, 11-2
SCF 2 - TC vs. EVE B2 - Phoenix 5 Dave Clarke Darren Markus 1 - 3 4-11, 12-10, 10-12, 4-11