Evergreen Squash Club

Draw Results

Division 2: From 2nd October 2017

Teams Position Home Player(s) Away Player(s) Result
BEN 2C - BENchwarmers vs. BEN 2A - The Nicksmiths 1 Philip Heming Nicholas Smith 3 - 1 11-8, 9-11, 11-8, 11-3
BEN 2C - BENchwarmers vs. BEN 2A - The Nicksmiths 2 James Priestner Ken Yamamoto 3 - 2 11-6, 7-11, 11-13, 11-8, 11-8
BEN 2C - BENchwarmers vs. BEN 2A - The Nicksmiths 3 Jade Carter Andrew Ransom 1 - 3 16-14, 6-11, 7-11, 11-13
BEN 2C - BENchwarmers vs. BEN 2A - The Nicksmiths 4 David Phillips Robin Barlow 3 - 0 15-13, 11-6, 11-9
BEN 2C - BENchwarmers vs. BEN 2A - The Nicksmiths 5 Amer Khakwany Marc Andre Seguin 2 - 3 5-11, 10-12, 11-2, 11-9, 7-11
EVE I2 - Kazers vs. EVE B2 - Phoenix 1 Brett Miller Ben Gaster 3 - 0 11-2, 11-8, 11-9
EVE I2 - Kazers vs. EVE B2 - Phoenix 2 Rachel Au Rob Coxford 3 - 2 11-13, 10-12, 11-7, 11-8, 11-8
EVE I2 - Kazers vs. EVE B2 - Phoenix 3 Simon Bicknell Gareth Louw 2 - 3 6-11, 11-4, 6-11, 11-5, 9-11
EVE I2 - Kazers vs. EVE B2 - Phoenix 4 Bryan Askin Jason Hingley 1 - 3 5-11, 7-11, 11-8, 7-11
EVE I2 - Kazers vs. EVE B2 - Phoenix 5 Cody Miller Darren Markus 2 - 3 11-9, 7-11, 6-11, 13-11, 8-11
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. VRC Lob Drops 1 Jongho Kim Chris James Carter 0 - 3 6-11, 6-11, 4-11
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. VRC Lob Drops 2 Leo Chester Brendan Gray 3 - 2 15-13, 5-11, 11-8, 3-11, 13-11
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. VRC Lob Drops 3 Kamil Dubienski Mike Carrier 3 - 2 11-6, 9-11, 7-11, 11-7, 14-12
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. VRC Lob Drops 4 Stefan Currie-Roberts David Carter 3 - 1 11-9, 11-6, 8-11, 11-8
VRC D2 - Lobster's Mobsters vs. VRC Lob Drops 5 ryan teraverst Todd Biffard 3 - 1 6-11, 11-8, 11-9, 11-5
BON 2 - WB vs. VRC C2 1 Adam Viljoen Bevan Moss 1 - 3 11-6, 8-11, 13-15, 8-11
BON 2 - WB vs. VRC C2 2 Paul Aleong Andrew Muir 3 - 0 11-5, 11-8, 11-5
BON 2 - WB vs. VRC C2 3 Cynthia Cao David Tucker 3 - 1 13-11, 11-3, 8-11, 12-10
BON 2 - WB vs. VRC C2 4 Marcell Iseli Todd Woodward 1 - 3 7-11, 11-5, 8-11, 6-11
BON 2 - WB vs. VRC C2 5 Sarah Cao Jeff Cullis 3 - 0 11-7, 11-9, 11-6
SCF 2 - TC vs. JER 2B 1 Thomas Clark Aadam Tejpar 1 - 3 11-6, 5-11, 5-11, 9-11
SCF 2 - TC vs. JER 2B 2 jonathan katronis Fraser Taylor-Mitchell 0 - 3 8-11, 6-11, 6-11
SCF 2 - TC vs. JER 2B 3 Jef Young Tyler Pollock 3 - 0 11-6, 11-7, 11-6
SCF 2 - TC vs. JER 2B 4 Thomas Bedore Tommy Paley 1 - 3 12-10, 5-11, 8-11, 2-11
SCF 2 - TC vs. JER 2B 5 Dave Clarke Max Gillanders 2 - 3 11-7, 6-11, 11-7, 5-11, 8-11